Ubezpieczenie od zachorowań nie jest jedynym, jakie powinniśmy wykupić.

Pandemia koronawirusa, jaka objęła w 2020 roku niemal cały świat, wielu pokazała, jak bardzo życie potrafi zaskoczyć. Miliony zarażeń na całym świecie, a co się z tym łączy i powikłań po przebytej chorobie całkowicie zmieniły normalne funkcjonowanie całego społeczeństwa. Na zmiany obojętnym nie mógł pozostać rynek ubezpieczeń, który cały czas próbuje wychodzić naprzeciw wymaganiom swoich osób. O wszystkim, co się na tym rynku dzieje, z jakimi przeszkodami jest zmuszony sobie dawać radę oraz w jaki sposób to robi, mówi nam Tygodnik Ubezpieczeniowy.
Jest to tygodnik specjalistyczny dedykowany głównie ludziom, którzy zajmują się ubezpieczeniami. Zajrzeć do niego jednakże dobrze jest nie tylko i wyłącznie wtedy, gdy w tej gałęzi się pracuje. Przecież ubezpieczenia to coś, co dotyczy każdego człowieka, bez względu na status społeczny, wiek czy kolor skóry. Rynek ubezpieczeń przeżył w pandemii wirusa prawdziwą rewolucję. Gdybyśmy tak zajrzeli do bilansu za poprzedni rok, można by zauważyć, iż profity ubezpieczycieli istotnie zmalały. Wpływ na to miało mnóstwo czynników, w tym znacznie zwiększona umieralność powiązana właśnie z obecnością wirusa. Nie on jeden sprawił jednak, że ludzie znacznie częściej chcieli wypłacać odszkodowania. Z zebranych danych , które zostały przekazane przez Polską Izbę Ubezpieczeń dowiadujemy się, iż znacząco w ostatnim czasie zwiększyła się ilość wypadków domowych a ponadto wypadków komunikacyjnych. Jaki z tego wniosek? Przede wszystkim taki, że ubezpieczenie od zachorowań nie jest jedynym, jakie powinniśmy wykupić.

 

Dobrze jest posiadać także kupione ubezpieczenie NNW, ponieważ przecież wypadki chodzą po ludziach. Wspominając o NNW, nie sposób pominąć kwestii tzw. ubezpieczeń szkolnych. Te opierają się na nieco innych zasadach, aniżeli ubezpieczenia prywatne. Tutaj składka jest znacznie mniejsza i opłaca się ją jedynie jeden raz. A naprawdę warto ją opłacić. Bo chociaż w tym roku nasze dzieci pracowały przede wszystkim w swoich domach, ubezpieczenia i tak je obejmowały. Ubezpieczenie Szkolne NNW nie dotyczy jedynie sytuacji, jakie zdarzyły się w samej szkole. Dziecko objęte tym ubezpieczeniem, na pewno może liczyć na pieniężne wsparcie również wówczas, gdy wypadek wydarzył się w mieszkaniu, czy też na placu zabaw. A tam ostatnio dzieci bywały prawie że cały czas.

 

Przy tym, jak już wspominaliśmy, ilość wypadków domowych znacznie wzrosła w ostatnim roku. Wzrastająca ilość wypadków, niełatwy dostęp do podstawowej opieki medycznej, czy niezbadana choroba często wymagająca pobytu w szpitalu – wszystko to sprawiło, że rynek ubezpieczeń przeżył w ostatnim czasie prawdziwą rewolucję. A choć wywołana ona została przez pandemię, nie możemy rozpatrywać jej negatywnie. Przeciwnie, pokazała ona, iż ten rynek jest elastyczny i potrafi sprawnie zareagować na zachodzące zmiany. Takie zmiany, które każdy w dzisiejszych czasach doświadczył na swojej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *