Znakomita większość ludzi zwraca uwagę na nieładny wygląd zgryzu.

Naprawę zgryzu przeprowadza się obecnie w całkiem prosty sposób, wykorzystując w tym celu różnorodne rodzaje aparatów ortodontycznych. Wśród nich wyróżniamy zarówno te zdejmowane, jak również stałe. Aparaty stałe są na pewno znacznie lepsze. Ze zdejmowanych aparatów mogą zresztą skorzystać wyłącznie maluchy, dlatego osoba dorosła, która ma krzywy zgryz, w tym samym momencie musi rzucić okiem tylko na ofertę stałych aparatów. Oferta aparatów stałych została jednak ostatnio mocno zróżnicowana.

Ortodoncja poszła znacznie do przodu i dzięki temu teraz oferuje ludziom różnorodne nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim dosłownie każdy jest w stanie zapewnić sobie przepiękny uśmiech. A ze nieładnym zgryzem na pewno powinno się walczyć. Nie jest on bowiem tylko problemem w naszym wyglądzie, ponieważ oprócz tego, że bez wątpienia pogarsza wygląd zewnętrzny, to co najważniejsze destrukcyjnie oddziałuje na stan zębów, powodując ich osłabienie i z tego powodu często stają się przyczyną licznych innych kłopotów zdrowotnych.

Stałe aparaty ortodontyczne przywracają naszym zębom prawidłowe ustawienie i w taki właśnie sposób korygują nasz zgryz. Budowa aparatu stałego zawsze będzie się składać z bardzo podobnych części, czyli przede wszystkim z zaczepów oraz małych pierścieni, których rodzaje dostosowywane są poprzez specjalistę do uzębienia pacjenta. Przytwierdza się je w późniejszym czasie do zębów na stałe. Te pierścienie stanowią stelaż, dlatego że to one właśnie mocowane są do trzonowców umożliwiając aparatowi samodzielny ruch. W tego rodzaju aparatach podstawową funkcję odgrywają także zamki. Kiedyś aparaty stałe tworzono tylko z metalu, jednak obecnie każdy pacjent otrzymuje do swobodnego wyboru zamki wyprodukowane z zupełnie innych, zazwyczaj dużo lepiej prezentujących się tworzyw, czyli przede wszystkim ceramiki. Niektóre aparaty są dosłownie niewidoczne na uzębieniu pacjenta. Produkuje się je z drobnych, przezroczystych elementów z ceramiki, jakich z większej odległości naprawdę nie da się dostrzec gołym okiem. To, jaką ostatecznie wielkość będą posiadać zamki, zależy też na pewno od wielkości zębów.

Dziś jednak każdy innowacyjny aparat jest tak eleganckim produktem, że nikt nie powinien mieć najmniejszych obaw przed założeniem takiego urządzenia. Niektórzy ludzie są wręcz zdania, iż posiada on swój urok. Czasami może stać się wręcz stylowym dodatkiem oraz ciekawym uzupełnieniem naszego wyglądu. Znakomita większość osób zwraca uwagę na zła reprezentatywność krzywego zgryzu, lecz dużo ważniejsze jest to, iż wadliwe ustawienie naszych zębów prowadzi do wielu innych dolegliwości a także kłopotów.

W pewnych sytuacjach krzywe zęby bywają źródłem nawracających bólów głowy. Bardzo często może prowadzić do paradontozy lub wręcz kruszenia się zębów. A dlaczego mamy się męczyć, skoro wszystkie te kłopoty można z łatwością pokonać? W tym celu trzeba podjąć decyzję o założeniu aparatu ortodontycznego.

Źródło: Aparaty stałe Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *